31 Mart 2013 Pazar

Zeytin ağaçlarımızı diktik :)

Ben zeytin ağaçlarını çok seviyorum ve hep zeytin yetiştirmek gibi bir isteğim var. Bahçeli bir evde oturmadığımız için bizde terasta yetiştirelim dedik zeytin ağaçlarımızı. Evimizin terası güney cepheye baktığı ve çok güneş aldığı için rahatlıkla büyür diye düşündük.

Şirketten arkadaşım, ağabeyim Hüsmen Bey zeytin yetiştiriyor ve bana iki tane zeytin ağacı hediye etti. Bu ağaçları verirken daha büyük saksıya aktarmam gerektiğini iletti. Biz de bu hafta sonu uygun saksı bulduk Bauhaus'da; 72cm çapında, 62cm yüksekliğinde ve 140L hacminde kocaman iki saksı aldık. Kartal'daki Yalova fidanlığındanda yaklaşık 250L toprak aldık. Hep beraber sıvadık kolları, doldurduk toprakları, sonra otutturduk ağaçlarımızı saksılara.

Soldaki Ada'nın ağacı, ilk suyunu o verdi ve umarım ikisi birlikte çok uzun yıllar yaşarlar. Bu ağaç Ada'nın sorumluluğunda olacak.

Yanındaki ise Deniz'in ağacı, Deniz ağacın topraklarını elleri ile doldurdu ve sonra suladı. Bu ağaç da Deniz'in sorumluluğunda olacak. 

Toprakla uğraşmak hepimize iyi geldi, elektiriğimizi aldı :) Birlikte çok keyifli vakit geçirdik.

Hüsmen Bey size çok teşekkür ederim bu ağaçlar için. Ada ve Deniz onlara çok iyi bakacaklar, buna emin olabilirsiniz.1 yorum:

  1. Hem cocuklari oyalamak adina hemde onlara sorumluluk vermek adina cok iyi fikir. Ayrica urun veren agac olmasi ileride cocuklari dahada mutlu edecektir. Alp'te sorumluluk alacak yasa gelince Husmen Bey'den bizde agaclarimizi isteriz artik :)
    Yusuf

    YanıtlaSil